Coś klasycznego? Szkoły z internatem w Anglii

Internat – historia

Słowo internus z języka łacińskiego oznacza wewnętrzny. Zatem termin internat oznacza placówkę, blok mieszkalny, zakład opiekuńczy dla uczniów, którzy uczą się poza miejscem swojego zamieszkania. Młodzież znajduję się pod opieką wychowawców. Uczniowie nieczęsto mogą liczyć na jednoosobowe pokoje. Zazwyczaj mieszkają w dwu lub trzyosobowych pokojach. Przez całą dobę uczniowie nie pozostają sami.

Szkoły z internatem w Anglii – dla kogo?

Szkoły z internatem w Anglii są przeznaczone dla każdego ucznia w każdym wieku, którego rodzice postanowią, że dziecko będzie uczyło się w szkole poza miejscem swojego zamieszkania. Brytyjski system nauczania wyróżnia szkoły publiczne oraz prywatne. Współczesne internaty nie mają już nic wspólnego z tymi przed laty. Zaskakują swoim nowoczesnym wnętrzem i udogodnieniami dla młodzieży. Przestronne kantyny i kuchnie z dużym wyposażeniem, pokoje jednoosobowe z łazienkami oraz biblioteka i gabinet lekarski sprawiają, ze dzieciom nie brakuje możliwości do spokojnej nauki.

Szkoły z internatem w Anglii – jak się ubiegać?

Jeżeli marzysz o tym, aby Twoje dziecko rozpoczęło naukę w angielskiej szkole średniej poproś o pomoc profesjonalistów. Firmy zajmujące się doradztwem w zakresie doboru szkół wyjaśnią wszystkie wątpliwości i pomogą w uzyskaniu najpotrzebniejszych informacji.

Co warto wiedzieć zanim złożysz papiery?

Dowiedz się jakie kryteria musi spełnić twoje dziecko, abyś mógł złożyć odpowiednie dokumenty. Wszelkie informacje dotyczące kryteriów przyjęć są zawsze zamieszczone na stronie szkoły. Szkoły z internatem w Anglii mogą nawet przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne w celu oceny zdolności i kompetencji twojego dziecka. Nie każde radzi sobie z długą rozłąką. Dowiedz się więcej na http://www.jpedukacja.pl/szkola_tagi/wyjazd-na-rok-lub-semestr-do-liceum-za-granica/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *