Szkoły w Szwajcarii – co warto wiedzieć

Czym charakteryzują się szkoły międzynarodowe?

Szkoły międzynarodowe różnią się od publicznych znanych nam wszystkim szkół. Po pierwsze są to szkoły, gdzie za każdy miesiąc nauki uiszcza się czesne. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną w języku obcym. Klasa liczy blisko piętnastu uczniów. Dzięki temu nauczyciel ma szanse na indywidualny kontakt z każdym uczniem. Szkoły międzynarodowe charakteryzują się tym, że każda z nich w swój rodowód ma wpisaną misję przewodnią. Kadra zarządzająca tworzy niepowtarzalny program nauczania. Takie szkoły dążą do jak najlepszego przygotowania swoich podopiecznych do dalszego kształcenia w międzynarodowych placówkach.

Szkoły w Szwajcarii – charakterystyka

System edukacji w Szwajcarii jest realizowany w dwudziestu sześciu kantonach. Oznacza to, że każdy z kantonów ustala własną strukturę szkolną na poziomie nauczania podstawowego, czyli obowiązkowego. Szkoły w Szwajcarii są bardzo zróżnicowane ze względu na trzy obowiązujące języki.

Przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum

W zależności w jakim kantonie mieszkamy i jakim językiem się komunikujemy podział edukacji podstawowej na lata wygląda inaczej. W kantonach, gdzie mówi się po niemiecku przedszkole trwa dwa lata, szkoła podstawowa sześć, a gimnazjum trzy. Struktura francuska zapewnia trzy lata przedszkola, cztery podstawówki oraz cztery lata gimnazjum. Natomiast włoska dwa lata przedszkola, dwa szkoły podstawowej oraz siedem lat gimnazjum.

Szkoły średnie – Szwajcaria

Szkoły średnie są nazywane stopniem średnim pierwszym, gdzie uczniowie zdobywają wiedzę ogólną. Celem jest przygotowanie do dalszej nauki na poziomie stopnia średniego drugiego (szkoły maturalne) lub w średnich szkołach zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *