Gry, maty i scrabble

Atrakcyjne pomoce

Słowniki, podręczniki czy profesjonalne serwisy internetowe są z pewnością dużą pomocą w nauce języka obcego przez dzieci. Wybór atrakcyjnych pomocy naukowych jest jednak dużo większy. Sprawią one, że nauka angielskiego czy innego języka nie będzie tylko obowiązkiem i koniecznością, ale stanie się przyjemnością. W przyswajaniu nazw geograficznych pomogą z pewnością mapy różnych kontynentów, przeznaczone do powieszenia na ścianie. Dzięki takiej pomocy nazwy krajów mamy je ciągle na wyciągniecie ręki. Taka mapa umieszczona w miejscu, na które często spoglądamy sprawi, że nowe słówka z dziedziny geografii przyswoimy mimowolnie, bez uciążliwego wkuwania.

Edukacyjne dekoracje

Młodszym dzieciom w nauce angielskiego pomoże z pewnością mata edukacyjna z alfabetem języka, którego się uczą. Maty są zwykle bardzo kolorowe, a oprócz liter znajdują się na nich kolorowe ilustracje przedstawiające między innymi lubiane zwierzątka. Taka mata jest jednocześnie niebanalną ozdobą dziecięcego pokoju. Można się z niej uczyć nie tylko liter, ale też kolorów czy nazw zwierząt i przedmiotów. Do mat często dołączone są płyty CD ze scenariuszami różnych gier i zabaw, w których można je wykorzystywać. Każde dziecko zna grę typu memory, polegającą na odkrywaniu dwóch takich samych obrazków. Ona także może być wykorzystywana do nauki języka obcego – oczywiście pod warunkiem, że obrazki są opisane w języku, którego dziecko się uczy.

Scrabble w służbie nauki

Memory to dobry sposób na relaks w rodzinnym gronie, który jednocześnie przyniesie dziecku nowe umiejętności. Podczas gry może nauczyć się aż kilkudziesięciu nowych słówek. Na rynku dostępny jest również specjalny rodzaj scrabbli, które są przeznaczone dla dzieci uczących się języka angielskiego. Tę grę można wykorzystać na różne sposoby – rozegrać klasyczną partię lub zabawę nieco urozmaicić. Dzięki scrabblom dziecko nie tylko poznaje nowe słówka, ale uczy się ich poprawnej pisowni. Nauka języka obcego przyjdzie dziecku z łatwością, gdy będzie miało z nim kontakt na co dzień i będzie mu się kojarzył z przyjemnością i rozrywką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *