Wypuść dziecko spod skrzydeł

Na głęboką wodę

Nie od dziś wiadomo, że języka obcego najszybciej uczymy się w kraju, w którym on obowiązuje. Dlatego kursy językowe za granicą to najlepszy sposób na szybkie nauczenie się nowego języka. Nie są one przeznaczone wyłącznie dla dorosłych i młodzieży. Dzieci też warto wypuścić spod skrzydeł, by na obcej ziemi zaczęły poznawać tajniki języka, a przy okazji uczyły się samodzielności. Ciekawą propozycją dla rodziców, którzy nie chcą się rozstawać ze swoimi pociechami są zagraniczne kursy językowe dla całych rodzin. Zagraniczne obozy językowe to połączenie nauki z zabawą i wypoczynkiem. Lekcje nie są długie i zwykle odbywają się dwa razy dziennie. Rzadko są to nudne wykłady, a raczej połączenie nauki z zabawami i grami.

Nauka i sport

Zaletą kursów odbywających się za granicą jest to, że prowadzą je świetnie przygotowani native speakerzy, a codziennie jest wiele sytuacji pozwalających na szlifowanie swojej znajomości języka. Zagraniczne obozy językowe dla dzieci często są połączone z innymi zajęciami, na przykład sportowymi, podczas których, luźno rozmawiając, ich uczestnicy również uczą się języka. Żeby mieć pewność, że inwestycja w kształcenie językowe dziecka nie pójdzie na marne, trzeba koniecznie sprawdzić renomę szkoły, do której dziecko ma pojechać. Wysyłając dziecko na taki kurs, warto też sprawdzić, jaki będzie poziom nauczania. Jeżeli zbyt wysoki – dziecko się zniechęci, zbyt niski – niewiele się nauczy.

Przyjaźnie i przygody

Warto też sprawdzić, jak liczne będą grupy, w których dziecko ma się uczyć – im mniejsze, tym więcej uwagi każdemu dziecku może poświęcić nauczyciel. Zaletą kursów dla dzieci odbywających się za granicą, jest możliwość poznania przez dziecko przyjaciół z całego świata, a także zdobycia wiedzy o odwiedzanym kraju. Kursy zwykle odbywają się w wakacje, więc nie kolidują z obowiązkami szkolnymi. Wybór krajów, w których są organizowane jest naprawdę duży. Za granicą dzieci mogą uczyć się nie tylko języka angielskiego czy niemieckiego, ale także francuskiego, hiszpańskiego, a nawet chińskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *